Kewtech EL110PATKIT Plus 110V 230V & 400V Adaptors
Product Code: KEWELKIT
Price
In Stock
Add To Favourites
Detailed Description
110V, 230V & 415V adapters
  • For a full range of testing
SEO_title Kewtech ELKIT Electricians Adapter Kit | Kewtech Corp UK
SEO_description Buy The Kewtech ELKIT Electricians Adapter Kit. Comprehensive Kit Including 110V, 230V, And 415V Adapters For Insulation And Earth Bond Testing Of Various Appli
ELKIT Contains:
EL230
  • For use with all Kewtech Pat Testers*
  • For testing industrial 16A 230V appliances and extension leads
  • Used for earth bond testing and insulation testing
EL415
  • For earth bond and insulation testing of 3 phase 400V appliances
EL110PATKIT
  • For testing 110V extension leads
  • For earth bond & insulation testing of 110V appliances